Zadaszenia

Zadaszenie pozwala uniezależnić letnią pływalnię od kaprysów pogody. Lekkie, mobilne, segmentowe konstrukcje są doskonałą ochroną przed złą pogodą - deszczem i wiatrem. Sprawiają, że basen w okresie od wiosny do jesieni staje się praktycznie krytą pływalnią.

Natomiast w dni piękne i słoneczne ruchome zadaszenie daje swobodę i radość kąpieli pod gołym niebem. Przy tym jest dużo bardziej ekonomiczne niż trwałe konstrukcje basenów krytych. W dodatku zastosowanie odpowiednich materiałów do przykrycia basenu (poliwęglan komorowy lub lity akryl) obniża koszty podgrzewania wody.

Zadaszenie basenu wydłuża sezon korzystania z niego do sześciu, a nawet do dziewięciu miesięcy.

Konstrukcja zadaszeń w wersji podstawowej wykonana jest z profili aluminiowych. Są one pomalowane w technologii proszkowej i wypełnione jednokomorowym poliwęglanem o grubości 10 milimetrów. Segmenty łożyskowane to poliamidowe rolki, które suną po aluminiowych prowadnicach. To rozwiązanie daje komfort szybkiego oraz łatwego otwierania i zamykania basenu.

Przykryty basen, dzięki możliwości wyboru koloru konstrukcji zadaszenia, może świetnie wpisać się w otoczenie:


W najprostszym wariancie wysokość zadaszenia dochodzi do metra:

Wejście do basenu jest możliwe po odsunięciu połowy pierwszego segmentu. Rozwiązanie to polecamy szczególnie przy bocznych lub centralnych schodach. Wejście może być zabezpieczone zamkiem na kluczyk (na przykład, by chronić małe dzieci przed samowolną kąpielą bez nadzoru opiekunów):

Zadaszenie wysokie, o asymetrycznym kształcie kopuły, zapewnia bardzo wygodne wejście, zarówno od strony bocznej, jak i od strony krótkiego boku zadaszenia:

W basenach usytuowanych przy budynku możliwe jest użycie zadaszenia z jednymi torami jezdnymi na plaży basenowej i drugimi - na ścianie budynku. Rozwiązanie to można wykorzystać również do stworzenia całorocznej hali basenowej przy budynku, jeśli na etapie projektowania budowy przewidzimy wejście pod zadaszenie bezpośrednio z domu:

Odpowiednio duże zadaszenie może prócz basenu przykryć również plażę przybasenową. Zapewnia to swobodne poruszanie się, odpoczynek i daje przestrzeĹ„ rekreacyjną, która uatrakcyjnia pływanie:

W ofercie mamy również salomonowe rozwiązanie, które łączy wygodę wchodzenia i ekonomiczne niskie zadaszenie. W tym wypadku, jeden z segmentów, ten przy wejściu do basenu, jest wysoki. Pozostałe, które przykrywają tylko lustro wody segmenty są niższe: