Sauny Infrared

W saunie "Infrared" nie występuje para wodna, ani ogrzane powietrze. Funkcje ogrzewania ciała pełnią promienie podczerwone emitowane ze specjalnych lamp zwanych promiennikami. W kabinach IR temperatura powietrza wynosi od 37 do 60 stopni Celsjusza.

Przebywanie w saunie IR nie jest męczące. Z sauny tej mogą korzystać nawet dzieci i osoby starsze, mające problemy z krążeniem, chorobami serca i nadciśnieniem (zawsze należy zasięgnąć rady lekarza).

Zewnętrzny lub wewnętrzny panel sterowania pozwala kontrolować pracę promienników i oświetlenia, a także regulować czas i natężenie promieniowania. Czujnik temperatury w kabinie zapewnia bezpieczeństwo użytkownikowi, bo nie pozwala, aby temperatura przekroczyła wyznaczoną normę.


Sauna IR jest polecana do łagodzenia bólów mięśni, kontuzji, zwichnięć, chorób stawów. Promienie podczerwone skutecznie walczą z przeciążeniem spowodowanym intensywnymi ćwiczeniami fizycznymi, z bólem związanym z menstruacją i napięciami mięśniowymi:

Sauna IR ze względu na małe rozmiary (nawet 1m x 1m), prostą instalację i małe wymagania może być stosowana wszędzie, nawet w mieszkaniach w bloku.