Sauny fińskie

Każda sauna jest projektowana zgodnie z potrzebami i możliwościami inwestora. Zapewniamy najlepsze materiały i sprawny montaż.

Zastosowanie odpowiedniego pieca pozwala uzysykać jeden z trzech typów sauny:

• Sucha - Standardowy piec elektryczny pozwala uzyskać temperaturę do 100 stopni Celsjusza przy wilgotności około 10 procent. Moc pieca musi być dopasowana do kubatury (wielkości) sauny i wynosi od 3 do 36 kW. Sauny domowe z reguły nie przekraczają kubatury 9 metrów sześciennych. Wielkość ta pozwala korzystać z sauny równocześnie czterem osobom, przy zachowaniu pełnego komfortu i wygody. W takim przypadku potrzebny jest piec o mocy 9 kW.

• Mokra - Używając tego samego pieca, można uzyskać wilgotność na poziomie 20-40 procent i temperaturę w granicach 70-90 stopni Celsjusza. Jest to osiągalne poprzez skrapianie wodą nagrzanych kamieni ułożonych na palniku.

• Parowo-ziołowa - Zastosowanie pieca dwu-funkcyjnego z serii BI-O pozwala uzyskać temperaturę 45-65 stopni Celsjusza przy wilgotności 45-65 procent. Ten piec automatycznie podtrzymuje parametry zwane ""Regułą 110"". Są to optymalne warunki dla ludzkiego ciała, gdy suma wilgotności i temperatury w saunie wynosi właśnie 110. Na przykład 70 stopni Celsjusza i 40 procent wilgotności (70+40=110). Zaletą tego typu pieca jest możliwość wyboru trybu pracy i korzystanie zarówno z sauny suchej, mokrej, jak i parowo-ziołowej.

W naszej ofercie miejsce znalazły również sauny przygotowane do samodzielnego montażu przez klienta.