Ogrzewanie

W naszych warunkach klimatycznych dogrzewanie wody basenowej jest koniecznością. Wybór metody i urządzeń do grzania zależy od zasobności portfela inwestora i możliwości technicznych pomieszczenia, w którym znajduje się basen.

• Wymienniki ciepła - Jest to najpopularniejszy sposób, by pozyskać ciepło z pieca centralnego ogrzewania do grzania wody basenowej:

• Solaryczne - Solary basenowe (panele słoneczne) są prawie darmową metodą pozyskiwania ciepła. Po zakupie i montażu nie generują już praktycznie żadnych kosztów. W tym systemie woda w trakcie pracy urządzeń filtracyjnych (co jest konieczne w każdym basenie) przepływa również przez solary. W nich podgrzewa się pod wpływem działania promieni słonecznych:

• Elektryczne - Jest to metoda najdroższa ze względu na ciągle rosnące koszty energii elektrycznej. Sprawdza się jedynie w basenach małych i mini-basenach:

• Pompa ciepła - To nowoczesna technologia, która przy niewielkim zużyciu energii elektrycznej, rzędu 2 kW, pozwala uzyskać moc cieplną dochodzącą do 9 kW: