Chemia i uzdatnianie

Czystość wody to podstawa bezpiecznego i przyjemnego korzystania z basenu. W naszej ofercie znaleźć można wszelkie potrzebne preparaty do oczyszczania wody oraz jej kontroli.

• Środki chlorowe - Stosowane są w postaci tabletek. Zalecane w małych basenach domowych, wymagają samodzielnego dozowania i badania jakości wody. To rozwiązanie najtańsze i najprostsze.

• Chlorator - Pozwala na półautomatyczne dozowanie chloru likwidując konieczność ciągłego dokładania tabletek z chlorem.

• Stacje uzdatniające - Tu stosowane środki chlorowe są w postaci płynnej. Stacje mają za zadanie badać regularnie i często wodę, a następnie reagować na każdą zmianę jej jakości poprzez automatyczne dozowanie środków chemicznych.

• Lampy UV-C - W celu zmniejszenia ilości stosowanych środków chlorowych, można się posłużyć dodatkowymi metodami uzdatniania wody. Na przykład naświetlaniem promieniami UV.


• Generator soli - Generatory soli dezynfekują poprzez elektrolizę solankowej wody w basenie. Urządzenia te (Aquarite pro) współpracują z kontrolerem ph (odczynu kwasowo-zasadowego). Dokonują pomiaru jakości wody i na bieżąco reagują, zwiększając intensywność pracy generatora i dozując płynne "obniżacze" ph. Należy dodać, że zasolenie wody jest minimalne i nie przekracza 4 promili. (Zasolenie w różnych obszarach Bałtyku waha się między 2 a 12 promili, średnie to 7 promili.)