Wykończenia niecki

W ofercie naszej firmy znajdują się dwie możliwości wykończenia niecki basenowej.

• Folie - są to trwałe folie PCV. Dostarczamy je gotowe, czyli zgrzane pod wymiar basenu, w postaci worka, którym wykładana jest gotowa niecka basenowa. Grubość folii jest różna, od 0,5 do 0,75 milimetrów, ale zawsze zapewnia spokojnie użytkowanie przez wiele lat. Folie dostępne są w dużej gamie kolorystycznej i wzorniczej. Dzięki temu łatwo można dopasować wykończenie basenu do otoczenia i indywidualnych gustów właściciela. Folie doskonale sprawdzają się w basenach prywatnych, nawet tych o dużych rozmiarach.

W przypadku basenów powszechnie dostępnych (na przykład w hotelach lub ośrodkach wypoczynkowych) polecamy folie wygrzewaną na miejscu budowy. Jest ona grubsza (1,5 milimetra) i wzmocniona zbrojeniem międzywarstwowym.

Przykładowe wzory folii:

Oto przykładowe realizacje, w których wykorzystano gotowe folie basenowe (zgrzewane pod wymiar basenu i sprowadzane w postaci worka na budowę):

Poniżej przedstawiamy również przykład basenu publicznego z rynną przelewową, w którym zastosowano grubszą folią zgrzewaną na miejscu budowy:

• Ceramika - do wykończenia niecki basenów krytych stosujemy także płytki ceramiczne. Są one droższą, ale jakże piękną, alternatywą dla folii.

Przykładowe wzory ceramiki to:

Bogatą ofertę wzorów można rozszerzyć o dodatkowe dekory, które szczególnie atrakcyjnie prezentują się na dnie basenu. Do wyboru są rybki, delfiny, kwiaty oraz szeroka gama wzorów geometrycznych:

Poniżej przedstawiamy przykład basenu, który wykończono przy użyciu płytek ceramicznych: